Krkonoše Photo - 1 Krkonoše Photo - 2 Krkonoše Photo - 3 Krkonoše Photo - 4 Krkonoše Photo - 5 Krkonoše Photo - 6Stáhněte si mobilní aplikaci

Mobile app - Krkonose.eu
AppStore - Krkonose.eu
Google Play - Krkonose.eu
Windows Phone - Krkonose.eu
Kontakt:
Regionální turistické
informační centrum Krkonoše +420 499 405 744 info@krkonose.eu
Radio Kulisek

Doporučená střediska

krkonose.eu » Parkoviště

Parkování

Tisk

Většina ubytovacích zařízení v Krkonoších zabezpečuje svým hostům bezplatná parkovací místa v těsné blízkosti objektů. Pokud se ale chystáte vyrážet na výlety nebo ke skiareálům autem, je třeba počítat s tím, že někde budete muset platit parkovné. V centrech měst se nacházejí klasické parkovací automaty. Zpoplatněna jsou také různá hlídaná parkoviště. Podívejte se, kde se dá zaparkovat v místě, kam se chystáte.

Benecko

Na Benecku je jedno centrální parkoviště a parkoviště v lese. Dále lze využít parkoviště u dolní a horní stanice lanovky, která jsou zdarma.

Černý Důl

U skiareálu je parkoviště zdarma, stejně tak na náměstí a pod textilní továrnou Mileta. Celková kapacita je až 500 parkovacích míst. Při silnici směrem na Cihlářskou boudu je placené parkoviště po levé straně.

Harrachov

Centrální parkoviště je umístěno za nádražím ČSAD. Autobusové stanoviště se nachází pod centrálním parkovištěm, kde je možnost placeného parkování.

Hostinné

Při parkování na náměstí se platí pomocí parkovacích automatů. Parkování zdarma je u prodejny Jednota, na sídlišti a u vlakového nádraží.

Janské Lázně

Vjezd do centra Janských Lázní je zakázán (mimo dopravní obsluhu nebo na povolení městského úřadu. Parkování je povoleno pouze na vyznačených parkovištích. Největší parkoviště s kapacitou cca 400 míst se nachází pod lanovkou "Černohorský Expres", je hlídané a stojí 50Kč/den. Dále je možno využít parkoviště s parkovacím automatem v Dolní promenádě – pod Betlémem a v Obchodní ulici před hotely Arnika a Sola Fide.

Jilemnice

Parkování na Masarykově náměstí a Tyršově náměstí je zpoplatněno parkovacími automaty. V ulici Valdštejnská, u kruhové křižovatky (200m od centra) a na parkoviště směrem k nemocnici zaparkujete zdarma. Dále je možno parkovat u SD Jilm (na sídlišti) a u Sportovní haly.

Malá Úpa

Parkoviště v Malé Úpě jsou dělena na parkoviště pro jednodenní a dlouhodobější stání. Jednodenní jsou pro návštěvníky lyžařského areálu zdarma (nutné je do 20 hodin opustit). Pro více informací, umístění parkovišť a cenách klikněte na http://www.skimu.cz/parkovani.

Mladé Buky

Zde lze zdarma zaparkovat na parkovišti pod skiareálem Markid s kapacitou 400 automobilů.

Paseky nad Jizerou

Zdarma parkovat lze u lyžařských areálů

Pec pod Sněžkou a Velká Úpa

V Peci pod Sněžkou je pět parkovacích automatů (20Kč/hod.) a několik větších parkovišť. Pod skiareálem Portáška (Velká Úpa) zaparkují návštěvníci areálu na jeden den zdarma (více na http://www.skiport.cz). Další potřebné informace o parkovištích a cenách naleznete na www.turistapec.cz a www.pecpodsnezkou.cz v sekci turistické informace, parkování.

Rokytnice nad Jizerou

V centru Rokytnice nad Jizerou se platí za parkování pomocí automatů. Poplatek se vybírá na parkovištích – Modrá Hvězda, Starý Mlýn, Zemex, Studenov, a také na nonstop hlídaném parkovišti Horní Rokytnice. Na parkovištích Horní Domky – Lysá hora, P2, P3, a P4 je parkování zdarma. Parkoviště s označením P1 je za poplatek.

Strážné

Návštěvníci Strážného mají k dispozici dvě velkokapacitní parkoviště. V létě jsou zdarma a nehlídaná.

Špindlerův Mlýn

Na mnoha místech ve Špindlerově Mlýně lze v zimě parkovat zdarma – P1 (U přehrady – 1km od centra), parkoviště Hromovka (pod sedačkovou lanovkou Hromovka), P2 – Centrum (u lanové dráhy Hromovka), parkoviště Medvědín. Z těchto parkovišť zajišťují hromadné spojení Skibusy. U Domu služeb (směr Sv. Petr) a u hotelu Eden jsou parkovací automaty. Parkoviště Bobová dráha (hotel Harmony) je zpoplatněno a stejně tak parkoviště v centru u pošty. Další potřebné informace naleznete na www.sluzbyspindleruvmlyn.cz v sekci parkoviště.

Trutnov

Do první a druhé zóny patří parkoviště přímo v centru města, která jsou určena především pro krátkodobé parkování,  a mají proto i dražší tarif, do třetí a čtvrté pak parkoviště mimo samotné centrum, kde je stání vozidel preferováno nižší cenou parkovného. Parkování na všech parkovištích je ve všedních dnech zpoplatněno od sedmi do osmnácti hodin a v sobotu od sedmi do třinácti hodin – s výjimkou parkovišť v zóně I., kde se platí v obou případech až od devíti hodin dopoledne. Více informací na http://www.trutnov.cz/article.asp?article_id=1767.

Vítkovice, Horní Mísečky

Centrální parkoviště na Horních Mísečkách je zpoplatněno.

Vrchlabí

Na mnoha místech mimo centrum lze ve Vrchlabí zaparkovat zdarma (před zimním stadionem, za Augustiniánským klášterem, v ulicích Pražská a Slovanská či u Kulturního domu Střelnice). V centru města v ulici Krkonošská jsou parkovací automaty a taktéž na parkovišti na břehu Labe v ulici Labská. Kryté placené parkoviště je pod náměstím u supermarketu Billa. Vjezd do tohoto podzemního parkoviště je z ulice Zámecká.

Žacléř, Prkenný Důl

V těchto obcích lze využít parkoviště u Skiareálů Arrakis (120 parkovacích míst) a Bret (100 míst) zdarma.