Krkonoše Photo - 1 Krkonoše Photo - 2 Krkonoše Photo - 3 Krkonoše Photo - 4 Krkonoše Photo - 5 Krkonoše Photo - 6Stáhněte si mobilní aplikaci

Mobile app - Krkonose.eu
AppStore - Krkonose.eu
Google Play - Krkonose.eu
Windows Phone - Krkonose.eu
Kontakt:
Regionální turistické
informační centrum Krkonoše +420 499 405 744 info@krkonose.eu
Radio Kulisek

Doporučená střediska

krkonose.eu » Propagační materiály

Propagační materiály

Tisk
Krkonošská sezona léto 2020
Krkonošská sezona léto 2020 cz
Turistické noviny Krkonošská sezona vám přináší spoustu zajímavého čtení o našich nejvyšších horách, dále tipy na výlety, informaci o aktuálním dění a turistickou mapu Krkonoš. Jejich letní vydání pro rok 2020 obsahuje mj. tipy na výlety od pracovníků Svazku měst a obcí Krkonoše, informace o novém produktu Neznámé Krkonoše, turistickou mapu, rozhovory se zajímavými rodáky z Krkonoš ad.

Krkonošské cyklobusy 2020
Krkonošské cyklobusy
Krkonošské cyklobusy jsou turistické autobusové linky, které pomáhají cyklistům a pěším turistům s dopravou po Krkonoších a Podkrkonoší a plánováním výletů do zajímavých míst našich nejvyšších hor. Autobusy jsou každoročně v provozu od června do září. V červnu jezdí každou sobotu a neděli, v červenci a srpnu denně, v září ve čtvrtek, pátek, sobotu, neděli a svátek.

Zima v Krkonoších pro všechny
Zima v Krkonoších pro všechny
- to je motto nových, tzv. trhacích map, ve kterých naleznete nejen vyznačenou Krkonošskou magistrálu, ale i turistické lyžařské a závodní běžecké tratě, skialpové trasy a sáňkařské dráhy. K dostání jsou dvě verze těchto map, západ-střed a východ-střed a jejich součástí je i souhrn krkonošských lyžařských středisek.

Neznámé Krkonoše
Neznámé Krkonoše
Poznejte Krkonoše trochu jinak! Nejvyšší české hory, to není jen Sněžka a pramen Labe. Objevte horské louky poseté roubenkami, poznejte život horalů i tradiční řemesla. Projděte se po cestách, které davy turistů míjí, kde máte možnost se rozhlédnout po krajině, nadechnout čerstvého vzduchu a vychutnat jedinečná panoramata. Brožurka "Neznámé Krkonoše"nabídne 15 tras, které vedou po krásných, zajímavých, ale méně známých a zatížených lokalitách. Výlety jsme pro vás naplánovali od začátku do konce, průběh tras zaznačili do mapy, nechybí ani jejich výškový profil. Doporučíme vám zajímavá místa, kde na chvíli zastavit, která navštívit, kde se rozhlédnout. Pokud do batůžku zapomenete zabalit svačinu, potěší vás naše tipy na ověřené občerstvení. Trasy jsou vybrané tak, abyste neměli problém se dostat na začátek ani zpět, jedná se buď o okruhy, nebo poradíme s dopravou. Výlety jsou různě dlouhé a náročné, převážně celodenní, vybere si každý.

Krkonošská sezona zima 2019
Krkonošská sezona - zima 2019
Turistické noviny Krkonošská sezona vám přináší spoustu zajímavého čtení o našich nejvyšších horách. Inspirovat se můžete tipy na místa, kam vyrazit odpočívat, za dobrým pivem, za zážitkem nebo třeba kde se pobaví i vaše děti. Najdete tu informace o tradičních zimních akcích v Krkonoších, kde vznikla první lyžařská škola a samozřejmě přehlednou zimní mapu. A již tradičně se můžete zúčastnit soutěže o pěkné ceny.

Pojizerský Pacifik
Pojizerský Pacifik_foto
Pojizerským Pacifikem se můžete svést z Martinic v Krkonoších do Jilemnice, Hrabačova, Víchové nad Jizerou, Horní Sytové, Poniklé, Jablonce nad Jizerou, Rokytnice nad Jizerou a zase zpět. Dozvíte se například kdy byla železniční stanice v Martinicích v Krkonoších vyhlášena kulturní památkou ČR, jaká atraktivní místa v okolí tratě můžete navštívit nebo kterou naučnou stezku si projít. Také jsme pro vás naplánovali několik pěších výletů do okolí železniční tratě. A samozřejmostí je přehledná turistická mapa s vyznačením železniční tratě Pojizerského Pacifiku, turistických pěších tras, naučných stezek a zajímavostí, za kterými se můžete vypravit z některé železniční zastávky.

Krkonošská sezona léto 2019
Krkonošská sezona léto 2019 obr
Turistické noviny Krkonošská sezona vám přináší spoustu zajímavého čtení o našich nejvyšších horách, dále tipy na výlety, informaci o aktuálním dění a turistickou mapu Krkonoš. Jejich letní vydání pro rok 2019 obsahuje mj. tipy na cyklovýlety a novou brožuru Krkonoše na kole, tipy na zajímavá místa od pracovníků turistických informačních center, kam se podívat na horách když zrovna prší, kudy vede Krkonošská pivní stezka, co je Pojizerský Pacifik, tipy na tematické naučné stezky a soutěž s naší razítkovací hrou a mnoho dalšího.

Krkonošské cyklobusy 2019
Krkonošské cyklobusy 2019
Krkonošské cyklobusy jsou turistické autobusové linky, které pomáhají cyklistům a pěším turistům s dopravou po Krkonoších a Podkrkonoší a plánováním výletů do zajímavých míst našich nejvyšších hor. Autobusy jsou každoročně v provozu od června do září. V červnu jezdí každou sobotu a neděli, v červenci a srpnu denně, v září ve čtvrtek, pátek, sobotu, neděli a svátek.

Krkonoše na kole
Krkonoše na kole
Nová cyklobrožura s 15 tipy na cyklovýlety na české i polské straně Krkonoš a v jejich podhůří. V cyklobrožuře najdete popis trasy, zajímavosti na trase, orientační mapu, QR kódy s odkazem na danou trasu, výškový profil trasy a QR kódy s odkazem na pět inspirativních videí z našich cyklovýletů.

Přijďte pobejt na akce do Krkonoš
Přijďte pobejt na akce do Krkonoš
Kalendář událostí s výběrem TOP společenských, sportovních a kulturních akcí v Krkonoších v tištěné podobě pro vás i vaše hosty.

Krkonošská sezona zima 2018
Krkonošská sezona zima 2018
Se začínající zimou opět Svazek Krkonoše vydává Krkonošskou sezonu. A jaké články a užitečné informace se tu dočtete? Tipy kam na běžky či sjezdovky, jaké trasy jsou povolené pro skialpinisty, co podniknout když nelyžujete, kde si prohlédnout nebo vyzkoušet tradiční krkonošská řemesla a mnoho dalšího.

Krkonošské cyklobusy 2018
Krkonošské cyklobusy 2018
Krkonošské cyklobusy jsou turistické autobusové linky, které pomáhají cyklistům a pěším turistům s dopravou po Krkonoších a Podkrkonoší a plánováním výletů do zajímavých míst našich nejvyšších hor. Autobusy jsou každoročně v provozu od června do září. V červnu jezdí každou sobotu a neděli, v červenci a srpnu denně, v září ve čtvrtek, sobotu, neděli a svátek.

Krkonošská sezona léto 2018
Krkonošská sezona léto 2018 titulka
Krkonošská sezona, to jsou turistické noviny, které přináší spoustu zajímavého čtení o našich nejvyšších horách, tipů na výlety, mapu, informaci o aktuálním dění a mnoho další zábavy. Jejich letní vydání pro rok 2018 obsahuje mj. tipy na zábavu pro vaše děti, novniky z Krkonošského národního parku, aktuality a zajímavosti z krkonošských měst a obcí, informace o novém rezervačním ubytovacím systému, zajímavosti z automobilové výroby ve Vrchlabí, kam se můžete vydat když v Krkonoších prší, mapu také s trasami Krkonošských cyklobusů, aktuality z železniční dopravy v regionu, co jsou regionální produkty nebo co zajímavého můžete navštívit na polské straně Krkonoš.

Krkonošské výhledy
Výhledy titulka
Krkonošská panoramata jsou vyhlášená. Však si vzpomeňte na Homolkovi! Kde všude se můžete rozhlédnout po krkonošských horách a údolích, doporučí nová brožurka Krkonošské výhledy. Nádherné panoramatické fotografie zachycují 20 výhledových míst včetně rozhleden v celém pohoří. Popisky horizontů včetně kót vám pomohou lépe se zorientovat. Některá místa najdete na hlavních trasách, za dalšími budete muset vyrazit i do méně známých koutů našich nejvyšších hor. Všechna jsou opatřena GPS souřadnicemi, takže je určitě snadno najdete.

Krkonošská sezona léto 2017
Krkonošská sezona léto 2017 titulka
Krkonošská sezona, to jsou turistické noviny, které přináší spoustu zajímavého čtení o našich nejvyšších horách, tipů na výlety, mapu, informaci o aktuálním dění a mnoho další zábavy. Jejich letní vydání pro rok 2017 obsahuje mj. zajímavé rozhovory - s fotografem Bohdanem Holomíčkem, ředitelem Krkonošského muzea v Jilemnici Janem Luštincem a šéfkuchařem Lukášem Čížkem.Noviny přináší informace o Pohádkových Krkonoších a razítkovací hře „Po stopách Krakonoše“, ale i o dalších aktivitách Krkonoš – svazku měst a obcí.Z obsahu dále zjistíte podrobnosti o mobilním průvodci do telefonu, dozvíte se kde a jak získat aktuální informace z dění v Krkonoších.Přečtete si o malíři Jaroslavu Skrbkovi, seznámíte se s nabídkou aktivit Správy Krkonošského národního parku, zaznamenáte pozvánky do východních, středních a západních Krkonoš, vydáte se po Cestě česko-polského přátelství, získáte informace o Krkonošských cyklobusech a autobusu Pašerák.Noviny nabízí možnosti výletů pro rodiny s dětmi, i toulky krkonošskou minulostí s tématem letectví.Vydat se můžete po „stopě“ questu ve Studenci s názvem „Tříkatastří“.Nechybí užitečné kontakty, prezentace podnikatelů i podrobná mapa a čtenářská soutěž o hodnotné ceny. Soutěžit můžete i vy. Těšíme se na vaše správné odpovědi.

Krkonošská sezona zima 2017
Krkonošská sezona zima 2017 titulka
Krkonošská sezona obsahuje zimní mapu s vyznačenými krkonošskými skiareály, lyžařskými běžeckými tratěmi, ale i místy sídla a kontakty spolupracovníků Fondu cestovního ruchu. Mezi dalšími zajímavými tématy z Krkonoš připomeňme např. rozhovory s osobnostmi - In memoriam s Adolfem Klepšem, náčelníkem Horské služby Krkonoše, který pracoval 30 let ve prospěch návštěvníků hor, se sjezdařem Bohumírem Zemanem, jediným reprezentantem České republiky, co získal titul vítěze Světového poháru v rakouském Kitzbühelu ve slalomu a sjezdu na Hahnenkammu, s musherem Jiřím Vondrákem, který žije pětadvacet let ve společenství psů, s řezbářem Pavlem Tryznou, autorem dřevěného Pohádkového betlému, anebo rozhovor s “královnou“ biatlonu Gabrielou Koukalovou. Připomenuta jsou kulatá výročí např. 105 let od sportovní tragédie Hanče a Vrbaty, 50 let od neštěstí pádu laviny na polské části Krkonoš, výročí od vzniku Muttichových němých značek, výročí uvedení do provozu jednosedačkové lanovky ve Špindlerově Mlýně, výročí od dostavby nákladní lanovky Černý Důl – Kunčice, či kulaté výročí založení Krkonošského národního parku.

Krkonošské cyklobusy 2017
Leták 2017
Krkonošské cyklobusy jsou turistické autobusové linky, které pomáhají cyklistům a pěším turistům s dopravou po Krkonoších a Podkrkonoší a plánováním výletů do zajímavých míst našich nejvyšších hor. Autobusy jsou každoročně v provozu od června do září. V červnu jezdíu každou sobotu a neděli, v červenci a srpnu denně, v září ve čtvrtek, sobotu, neděli a svátek.

TOP 30 tipů na výlety v Krkonoších
Tipy na výlety
Chystáte se na dovolenou v Krkonoších? Přemýšlíte, kam na výlet? Připravili jsme pro vás výběr těch nejlepších tipů, kam vyrazit v létě i v zimě, pěšky, na kole, běžkách, s dětmi nebo na vozíčku. Vše jednoduchou formou - snadno stáhnete či vytisknete. Pak už stačí jen šikovná mapa do ruky a můžete vyrazit!

Krkonošská sezona 2016
Sezona 2016 titulka
Turistické noviny Krkonošská sezona pro rok 2016 jsou celoroční. Zahrnují pestré jarní, letní, podzimní i zimní upoutávky do nejvyšších českých hor, zařazena je turistická mapa s kontakty i prezentace jednotlivých podnikatelů. Dozvíte se o tom, že v Krkonoších stále žijí pohádky a Krakonoš i jeho pomocníci se mohou stát vašimi společníky při putování po krkonošských hřebenech i údolích. Zjistíte, že u nás myslíme na celé rodiny i s dětmi a připravili jsme spoustu zajímavých aktivit plných zábavy a poznání - questy, geocaching, geofun. Seznámíte se s krkonošskými městy a obcemi a jejich krásami i turistickou nabídkou. Poznáte, že zimní Krkonoše nejsou zdaleka jenom o lyžování a běžkách, ale také o spoustě zábavy a adrenalinu na sněhu - sáňkování, snowtubing, mushing, chůze na sněžnicích… Více už na stránkách Krkonošské sezony 2016, přejeme příjemné počtení! On-line zobrazení zde

Krkonošské cyklobusy 2016
Plakát foto
Krkonošské cyklobusy jsou turistické autobusové linky, které pomáhají cyklistům a pěším turistům s dopravou po Krkonoších a Podkrkonoší a plánováním výletů do zajímavých míst našich nejvyšších hor. Autobusy jsou každoročně v provozu od června do září. V červnu jezdíu každou sobotu a neděli, v červenci a srpnu denně, v září ve čtvrtek, sobotu, neděli a svátek.

Krakonoš - vládce hor
Krakonoš
Postavu "ducha hor" znají z vyprávění, knížek a filmů generace dětí i dospělých. Kdo je ale vlastně Krakonoš? Kde se v Krkonoších vzal? Jaký ve skutečnosti je? Kde ho můžete potkat? Na tyto a další otázky vám odpoví brožura o "jeho veličenstvu" Krakonošovi.

Krkonošská sezona zima 2016
Krkonošská sezona zima 2015 titulní strana
Zimní vydání Krkonošské sezony 2015/2016 zve čtenáře nejenom do Pohádkových Krkonoš a Podkrkonoší a informuje rodiče s dětmi, že "je z čeho vybírat". Ať formou pozvánky na jaro a léto plné her (razítkovací hry, questy, geofuny), soutěží a sportu, tak prostřednictvím tištěných tematicky zaměřených map, ale také elektronicky publikovaných propagačních materiálů. Ucelená škála upoutávek na atraktivity nabízí možnost vybrat si kombinaci dle vlastního zájmu. Online zobrazení brožury zde: Krkonošská sezona zima 2016

Podkrkonoší
Podkrkonoší
V podhůří Krkonoš leží krajina, kterou si zamilujete. Do srdce se vám odtud vetknou místa s nezapomenutelnými panoramatickými výhledy do kraje. Téměř v každé větší vesnici tradiční ráz malebnosti Podkrkonoší dotváří nějaký kostelíček či kaplička. Skrývají zajímavé příběhy. A tak se nechte během brouzdání po krásách této krajiny inspirovat. Mapka, kterou držíte v rukou, je připravena v anglickém, německém a polském jazyku. Online zobrazení brožury zde: Podkrkonoší online en/de/pl Podkrkonoší online en/de/pl mapa

Letní sporty v Krkonoších
Letní sporty v Krkonoších
Krkonoše, nejvyšší české hory, nabízejí celou řadu letních sportovních aktivit. Můžete putovat pešky, jezdit na kole, nebo na in-line bruslích, zápolit s rovnováhou na vysokých lanech, koupat se, hrát golf či lézt po skalách, svézt se na koloběžkách, terénních tříkolkách nebo čtyřkolkách či se projet na koňském hřbetu. Online zobrazení brožury zde: . Letní sporty v Krkonoších online cz/pl Mapa

Cykloturistika v Krkonoších
Cykloturistika v Krkonoších
Krkonoše nabízí 400 km cyklotras na území národního parku a v podhorských oblastech dalších 300 km. Cyklistika v Krkonoších má svá specifická pravidla. Pohybujete-li se na území Krkonošského národního parku, je jízda na kole povolena v omezeném režimu, pouze po značených cyklotrasách (dřevěné gravírované značení a žluté značení KRNAP). Na ostatních místech se setkáte se silničním značením podle metodiky KČT. Online zobrazení brožury zde: Cykloturistika v Krkonoších cz/pl Mapa

Co dělat když v Krkonoších prší
Co dělat když v Krkonoších prší
V nejvyšších českých horách nikdy není jisté, jaké počasí vás dostihne. Krátké dešťové přepršky může rychle vystřídat modrá a slunečná obloha, nebo se může také zakabonit i na celý dlouhý uplakaný den. Právě pro tuto variantu jsme pro vás připravili nabídku. Jsou v ní zaznamenána místa, která můžete navštívit při nepříznivém počasí. Přestože na horách a v přírodě je hezky, i když prší, přeci jenom je prima vyrazit do míst, kde nezmoknete. Online zobrazení brožury: Co dělat když v Krkonoších prší online cz/pl

Tipy na výlety na 4 dny
Tipy na výlety na 4 dny
Připravili jsme pro vás paletu, dle našeho názoru, zajímavých cílů výletů v Krkonoších a podhůří, které si můžete sami sestavit tak, abyste zažili a viděli co nejvíce. Trasy jednotlivých zastavení jsme rozdělili do čtyř kapitol, aby byly k sobě geograficky co nejblíže. Při pohybu v horách vám od června do září pomohou Krkonošské cyklobusy. Šťastnou cestu a bohaté poznávání. Online zobrazení brožury: Tipy na výlety na 4 dny online cz/pl

Tipy na výlety pro rodiny s dětmi
Tipy na výlety pro rodiny s dětmi
Koupaliště a bazény, lanové a zábavní parky, dětská hřiště a naučné stezky pro děti. Online zobrazení brožury: Tipy na výlety pro rodiny s dětmi online cz/pl

Jak na geocaching v Krkonoších a Podkrkonoší
Geocaching
Na území Krkonoš a Podkrkonoší je několik desítek „kešek“. Do hry se můžete zapojit i vy. Nevíte jak na to a chtěli byste Geocaching vyzkoušet? Krkonoše - svazek měst a obcí nově vydal mapu. Právě v ní přináší jednoduchý návod ke hře, instrukce a informace k tomu, jak to vlastně začalo. Vytipovány jsou pro vás a v mapě zvýrazněny zajímavé a oblíbené „kešky“ v regionu Krkonoše a Podkrkonoší. Podle názvů „kešek“ najdete na webu geocaching.com další instrukce k jejich najití. Tak lovu zdar! Více informací zde: www.pohadkove.krkonose.eu/geocaching Online zobrazení brožury zde: Jak na geocaching v Krkonoších a Podkrkonoší

Po stopách Krakonoše - razítkovací hra
Po stopách Krakonoše - razítkovací hra
Milé děti, připravili jsme pro vás zábavnou a poznávací hru o ceny. Spolu s rodiči, prarodiči anebo kamarády či dalšími členy rodiny vás zavedeme do pěkných míst v Krkonoších a Podkrkonoší, která třeba dosud neznáte. Poznáte zajímavé části nejvyšších českých hor a jejich podhůří a seznámíte se s lidmi, kteří tam žijí. Více informací zde: www.pohadkove.krkonose.eu/po-stopach-krakonose Online zobrazení brožury zde: Po stopách Krakonoše - razítkovací hra vnější strana Po stopách Krakonoše - razítkovací hra vnitřní strana

Krakonošovo Podkrkonoší - razítkovací hra
Krakonošovo Podkrkonoší - razítkovací hra
Milé děti, připravili jsme pro vás zábavnou a poznávací hru o ceny. Spolu s rodiči, prarodiči anebo kamarády či dalšími členy rodiny vás zavedeme do pěkných míst v Krkonoších a Podkrkonoší, která třeba dosud neznáte. Poznáte zajímavé části nejvyšších českých hor a jejich podhůří a seznámíte se s lidmi, kteří tam žijí. Více informací zde: www.pohadkove.krkonose.eu. Online zobrazení brožury zde: Krakonošovo Podkrkonoší - razítkovací hra vnější strana. Krakonošovo Podkrkonoší - razítkovací hra vnitřní strana.

Krakonošovy Krkonoše a Podkrkonoší
Krakonošovy Krkonoše a Podkrkonoší
S Krakonošem a přáteli se setkáte na každém kroku. Budou vás provázet po celém území. Mají zájem vám všechna místa do detailu ukázat, představit, umožnit poznávání. Přejí si, aby se vám v Krkonoších a Podkrkonoší líbilo. Více informací na www.pohadkove.krkonose.eu Online zobrazení brožury zde: Krakonošovy Krkonoše a Podkrkonoší_vnější strana Krakonošovy Krkonoše a Podkrkonoší_vnitřní strana

Příběhy Krakonoše
Krakonošovy příběhy
Nejvyšší české hory ztělesňuje dominantní mýtická postava - Krakonoš - vládce hor. Mnozí z vás ho znáte z krkonošských pohádek nebo televizních Večerníčků podle námětu paní spisovatelky Boženy Šimkové. Krakonoš mezi námi nežije sám. Má skupinku přátel. Ptáčka sojku, maminku Hančí a Pana lesního. Více informací na www.pohadkove.krkonose.eu/krkonosske-pribehy Online zobrazení brožury zde: Jak se sešli Sojka a rys Hanče a kouzelný knoflík Pan lesní, čert a lumpíci Krakonošova lekce

Krkonošské cyklobusy 2015
Krkonošské cyklobusy 2015 mapa
Krkonošské cyklobusy jsou turistické autobusové linky, které pomáhají cyklistům a pěším turistům s dopravou po Krkonoších a Podkrkonoší a plánováním výletů do zajímavých míst našich nejvyšších hor. Autobusy jsou každoročně v provozu od června do září. V červnu jezdíu každou sobotu a neděli, v červenci a srpnu denně, v září ve čtvrtek, sobotu, neděli a svátek.

Krkonošská sezona léto 2015
Krkonošská sezona 2015 léto
Na stránkách tiskoviny se dočtete zajímavosti nejenom z regionu českých Krkonoš, ale i z polské části stejného pohoří a jeho podhůří. Online zobrazení brožury zde: Krkonošská sezona léto 2015 Krkonošská sezona léto 2015 příloha

Pivovarnictví v Krkonoších
Pivovarnictví v Krkonoších obrázek
Kdo první vařil pivo, zůstane navždy tajemstvím. Řemeslně se však připravuje nejméně pět tisíc let. Tak staré jsou totiž první písemné a obrazové doklady o přípravě a pití piva. Lidstvo ale tento prastarý osvěžující nápoj konzumuje mnohem déle. O pivu, místech jeho výroby a zajímavostech kolem jeho pití, byla vydána a stále vychází řada zajímavých publikací. My jsme pro vás připravili kapitolu o historii pivovarnictví v Krkonoších. Naším záměrem je informovat vás o místech, kde se vaření „božského moku“ v nejvyšších českých horách věnují. Přijměte pozvání a přijeďte pivo do Krkonoš ochutnat. Online zobrazení brožury zde: Pivovarnictví v Krkonoších

Lázeňství v Krkonoších
Lázeňství v Krkonoších obrázek
Lázně jsou jedním z nejvýznamnějších odvětví českého a polského cestovního ruchu i v krkonošském regionu. Účastníci léčebných pobytů jimi často nahrazují klasickou dovolenou, stále více jich do lázní přijíždí „jen proto“, aby si upevnili, nebo i zvýšili kondici. Podle odborníků došlo k posunu v myšlení lidí, kteří nyní jezdí do lázní z preventivních důvodů, což je obecný trend ve vyspělé Evropě. Lidé si místo cesty k moři zaplatí pobyt v lázních a investují do svého zdraví. I v Krkonoších lázně ustupují od úzké specializace a nabízí pobyty se širším spektrem služeb, včetně relaxačních a kondičních programů. Online zobrazení brožury zde: Lázeňství v Krkonoších

Zima v Krkonoších pro všechny!
Zima v Krkonoších pro všechny!
Mapka obsahuje vyznačenou Krkonošskou lyžařskou magistrálu, zakreslené turistické i závodní lyžařské tratě a skialpinistické trasy na území KRNAP. Vyznačeny jsou také jednotlivé sjezdové skiareály v regionu. Dále jsou v legendě odkazy na možnosti vyjížděk na saních či jízdy se psím spřežením, půjčovny skútrů, sáňkařské dráhy, ledopády určené k ledolezení a kluziště. Textová část obsahuje Desatero zásad bezpečného chování při pohybu v horském terénu, kontakty na Horskou službu českých i polských Krkonoš a kontakty jednotlivých skiareálů na území českých i polských Krkonoš. Dále tipy na výlety na běžkách do rozmanitých částí pohoří. Např. z Benecka na Horní Mísečky a k rozhledně Žalý, okolo Hvězdy v Kořenově, okolo Harrachova, Dvoraček a Rokytnice nad Jizerou, z Horní Malé Úpy do Svobody na Úpou, ze Špindlerova Mlýna do Strážného, okolo Černé hory, anebo upoutávku na Jizersko-Jakuszyckou magistrálu. Nechybí nabídka pěší trasy na sněžnicích. Online zobrazení brožury zde: Zima v Krkonoších pro všechny online čj/pl Zima v Krkonoších - mapa

Krkonošská sezona zima 2015
Tit.
Na stránkách tiskoviny se proto dočtete zajímavosti nejenom z regionu českých Krkonoš, ale i z polské části stejného pohoří a jeho podhůří. V krátkosti navštívíte malebná městečka polských Krkonoš a seznámíte se s příležitostmi k zimním sportům v této lokalitě. Přečtete si rozhovor se spisovatelkou Boženou Šimkovou, rodačkou z podhůří Krkonoš a autorkou oblíbených večerníčků o Krakonošovi. Zjistíte, jak jsou místní lidé hrdí na své sportovce, kteří reprezentovali ČR na Zimní Olympiádě v Soči 2014. Bude vám představena Kniha o historii lyžování. Prostřednictvím čtenářské „ochutnávky“ se seznámíte s někdejším lyžařským vázáním, sněžnicemi a rohačkami, a nahlédnete tak do historie oblíbených sportů na sněhu. Sami se pak můžete osobně vydat za krkonošskými lyžníky, když si je vyhledáte v Kalendáři akcí Krkonoš, kde se v zimě na horách setkávají. Do mozaiky historického nahlédnutí tak zapadá krátký exkurs mezi zimní horské pohlednice a ukázky tisků. S aktuální nabídkou možností běžeckého lyžování se seznámíte pod titulkem Krkonošský lyžařský běžecký ráj s novými trasami. Nechybí prezentace krkonošských českých i polských sjezdových areálů. A jsou i další témata, která vám přinesou nové poznání. Obsahují i tradiční čtenářskou soutěž o hodnotné ceny. Online zobrazení brožury zde: Krkonošská sezona zima 2015 Krkonošská sezona zima 2015 příloha

Krkonošské cyklobusy 2014
Krkonošské cyklobusy 2014 mapa
Krkonošské cyklobusy jsou turistické autobusové linky, které pomáhají cyklistům a pěším turistům s dopravou po Krkonoších a Podkrkonoší a plánováním výletů do zajímavých míst našich nejvyšších hor. Autobusy jsou každoročně v provozu od června do září. V červnu jezdíu každou sobotu a neděli, v červenci a srpnu denně, v září ve čtvrtek, sobotu, neděli a svátek.

Krkonošská sezona zima 2014
Krkonošská sezona
Zimní vydání obsahuje pestrou nabídku lyžařských sjezdových a běžeckých příležitostí v regionu, společně s mapkami jednotlivých areálů. Zařazeny jsou upoutávky na kalendář setkání, zábavy, akcí a závodů a s tím související pozvánky mezi horaly nazvané "Zimní radovánky na sněhu". Součástí turistických novin je příloha, která popularizuje partnery Svazku Krkonoše, kteří se svými finančními příspěvky vloženými do Fondu cestovního ruchu spolupodílí na financování společných turistických celokrkonošských projektů a popularizaci regionu Krkonoš. Nechybí prezentace podnikatelských aktivit a velkoplošná mapa. Zařazena je tradiční čtenářská soutěž a fotosoutěž o hodnotné ceny. Online zobrazení brožury zde: Krkonošská sezona zima 2014 Krkonošská sezona zima 2014 příloha

Krkonošská sezona léto 2014
Krkonošská sezona léto 2014 titulka
Turistické noviny Krkonošská sezona vycházejí dvakrát do roka. Vždy jsou plné tipů, jak prožít dovolenou v Krkonoších a blízkém okolí, seznámí vás s historií našeho nejvyššího pohoří i s aktuálním děním, připomenou významná jubilea i pravidelné akce. I v letním čísle pro rok 2014 je pro vás připraveno mnoho zajímavého čtení o našem regionu. Poradíme vám, jak během nekolika dnů přejít celé Krkonoše, seznámíme s technickými památkami a doporučíme akce, na kterých můžete nadýchnout lidovou atmosféru. Dozvíte se, co je u nás nového a co se pro vás připravuje... Online zobrazení brožury zde: Krkonošská sezona léto 2014

Krkonošské cyklobusy 2013
Krkonošské cyklobusy 2013 obrázek
Krkonošské cyklobusy jsou turistické autobusové linky, které pomáhají cyklistům a pěším turistům s dopravou po Krkonoších a Podkrkonoší a plánováním výletů do zajímavých míst našich nejvyšších hor. Autobusy jsou každoročně v provozu od června do září. V červnu jezdíu každou sobotu a neděli, v červenci a srpnu denně, v září ve čtvrtek, sobotu, neděli a svátek.

To nejlepší z Krkonoš
To nejlepší
Připravili jsme pro vás 30 tipů na výlety! Vybrali jsme pro vás ty, které považujeme za chloubu Krkonoš, a které byste neměli propásnout. Krkonoše však nabízejí nepřeberné množství krásných a zajímavých míst, která se už do našeho výběru nevešla. Více tipů naleznete na našich stránkách, stačí se jen proklikat. Online zobrazení brožury zde: To nejlepší z Krkonoš/Das Beste im Riesengebirge

Krkonoše - lyžařský ráj 2013
Lyžařský ráj
Přijměte pozvání do zimních Krkonoš. Moderně vybavené lyžařské areály a romantika bíle zasněžených hor vás jistě okouzlí a zaujme. Nejvýznamnější horská oblast České republiky nabízí nejen všestranně vybavená lyžařská centra, ale samozřejmostí jsou i návazné služby od ubytování, stravování, občerstvení na tratích až po skiservisy, půjčovny a skibusy. Krkonoše jsou protkány sítí zhruba 660 kilometrů upravovaných běžeckých lyžařských stop s pravidelnou údržbou dle sněhových a klimatických podmínek. Závodní běžecké okruhy jsou upravovány každý den. Krkonošská magistrála protíná celé Krkonoše v délce 71 km. Online zobrazení brožury zde: Krkonoše - lyžařský ráj 2013

Krkonošská sezona zima 2013
Krkonošská sezona
Turistické noviny Krkonošská sezona vycházejí dvakrát do roka. Vždy jsou plné tipů, jak prožít dovolenou v Krkonoších. Součástí přílohy je také orientační mapa regionu. Noviny připomenou historii některých krkonošských bud, 100 let od tragické události kamarádů Hanče a Vrbaty, 125. výročí založení Klubu českých turistů, 110. výročí vzniku spolku lyžování ve Šp. Mlýně a ve Vysokém nad Jizerou. Dvě kulatá a významná výročí zaznamenali režisér Miloš Forman a jeho klasický filmový snímek „Hoří, má panenko“. Oba mají velmi blízko ke krkonošskému regionu. Proč? To si můžete přečíst v dalším vydání Krkonošské sezony. Jak a kde si mohou vaše děti osvojit lyžování, to nabídnou dětská lyžařská hřiště. Na dlouhý zimní večer je připraveno čtení ze vzpomínek pamětníka, duši potěší povídání spisovatelky Marie Kubátové. Lyžařům běžcům a těm, kteří rádi vyrazí do terénu, budou užitečné dvě velkoplošné mapy Krkonoš. Online zobrazení brožury zde: Krkonošská sezona zima 2013 Krkonošská sezona zima 2013 příloha

Krkonošská sezona léto 2013
Krkonošská sezona lét 2013 titulka
Turistické noviny Krkonošská sezona vycházejí dvakrát do roka. Vždy jsou plné tipů, jak prožít dovolenou v Krkonoších a blízkém okolí, seznámí vás s historií našeho nejvyššího pohoří i s aktuálním děním, připomenou významná jubilea i pravidelné akce. Součástí přílohy je také orientační mapa regionu. Krkonošská sezona je v tištěné podobě k dostání zdarma na pultech krkonošských informačních center. V letním vydání 2013 se dočtete například o novém polském projektu „Údolí paláců a zahrad“. Jedná se o ucelený soubor mimořádně architektonicky hodnotných šlechtických a měšťanských sídel, vystavěných v době minulé. Mezi další témata letního vydání patří například historický exkurs mezi dvanáct polských hřebenových bud. Dále tři desítky tipů pro pěší nebo cykloturistiku k naučným a vycházkovým stezkám, vyznačeným naučnými panely, připomínka 125.výročí založení Klubu českých turistů, 50.výročí založení Krkonošského národního parku, ale i tipy na trasy umožňující bezbariérový přístup nejenom hendikepovaným a seniorům. Pozvánka je věnována i Podkrkonoší. Nechybí tradiční čtenářská a fotografická soutěž dotovaná hodnotnými cenami. Online zobrazení brožury zde: Krkonošská sezona léto 2013 Krkonošská sezona léto 2013 příloha

Krkonoše ze sedla kola
Krkonoše ze sedla kola
Propagační materiál obsahuje mapu s vyznačenými cyklotrasami v Krkonoších a Podkrkonoší, Desatero chování cykloturisty v horách, odkaz na tzv. 'Dlouhé sjezdy' s podtitulem Nejezděte na kole do kopce! Vydejte se do hor cyklobusem a potom lanovkou, dále seznam lanovek s letním provozem i pro kola, upoutávku na Krkonošské cyklobusy, pozvánku do bike parků a také systém a podoby značení zdejších cyklotras. Online zobrazení brožury zde: Ze sedla kola/Z siodełka rouru

Krkonoše - lyžařský ráj
Lyžařský ráj
Skládací celoplošná mapa s kompletním zobrazením krkonošských lyžařských středisek a upravovatelů běžeckých tras s kontakty a podrobným popisem každé lyžařské oblasti se jistě zavděčí všem. Online zobrazení brožury zde: Krkonoše - lyžařský ráj

Krkonošská sezona zima 2012
Krkonošská sezona zima
Turistické noviny Krkonošská sezona vycházejí dvakrát do roka. Vždy jsou plné tipů, jak prožít dovolenou v Krkonoších a blízkém okolí, seznámí vás s historií našeho nejvyššího pohoří i s aktuálním děním, připomenou významná jubilea i pravidelné akce. Součástí přílohy je také orientační mapa regionu. Krkonošská sezona je v tištěné podobě k dostání zdarma na pultech krkonošských informačních center. Dočtete se v ní o kulatých 450. narozeninách ducha nejvyšších českých hor Krakonoše, připomenuty jsou i další významné kulatiny např. sklárny v Harrachově nebo dnes již neexistující Petrovy boudy. Další kalendárium je věnováno několika významným krkonošským osobnostem. Poměrně rozsáhle je připomenuta bohatá historie skokanského sportu, resp. skokanských můstků v Krkonoších. Pestrou paletu doplňuje příběh početné skokanské rodiny Balcarů. Pro milovníky skialpinismu je určena dvoustrana s popisem skialpinistických tras připravených Správou KRNAP ve spolupráci s Horskou službou Krkonoše, připomínka nejstaršího skialpinistického závodu pořádaného v Čechách, resp. ve Špindlerově Mlýně, ale i nabídka lezení na volném ledu právě v Krkonoších. Sjezdařům a běžkařům, kteří se v nejvyšších českých horách ještě tolik neorientují, je věnován materiál charakterizující sjezdové a běžecké možnosti v regionu. Milovníkům historie budou blízké Obrazy života prostých horalů, ztvárněné malířem Erichem Fuchsem.Nechybí několik velikonočních receptů, filmové kalendárium a další témata. Online zobrazení brožury zde: Krkonošská sezona zima 2012

Tipy na výlety
Tipy na výlety AJ_NJ
Tipy na výlety vznikly s cílem připomenout a představit široké veřejnosti i méně známá místa krkonošských měst a obcí, jejich blízké i vzdálenější okolí. Nejenom nejvyšší partie hor se svými nádhernými přírodními útvary a panoramaty okouzlí v každém ročním období. jinde je mnoho zajímavostí, které publikace nabízí cíle výletů, a které jistě budou inspirací a poučením. Prostřednictvím muzeí a expozic je uchována trvalá připomínka historie a odkaz někdejšího života místních obyvatel. Soubory jedinečných staveb, romanticky rozesetých v krajině, představují promyšlenou architekturu usedlíků. Naučné stezky rozšíří povědomí o navštívených místech. Sakrální památky jsou symbolem zdejších duchovních hodnot. Úžasný panoramatický rozhled po výstupu do míst dalekých výhledů potěší nejedno oko. Online zobrazení brožury zde: Tipy na výlety

Dlouhé sjezdy
Dlouhé sjezdy
Pod titulem Nejezděte v Krkonoších na kole do kopce a Vydejte se cyklobusem a potom lanovkou... materiál Dlouhé sjezdy. Koresponduje s tím, že si cyklisté terény Krkonoš oblíbili, a proto je na místě popularizace dlouhých sjezdů a využití zdejších možností. Cyklobusem, lanovkou vlastní silou se vyvezete i se svými co nejvýše. Pokocháte se nádhernými panoramaty a vydáte se na cestu zpět, vesměs z kopce. U každého tipu na dlouhý sjezd je ilustrační mapa, která vás zorientuje, kde se nacházíte a kudy se vydáte. Trasy jsou vybrány napříč Krkonošemi, abyste měli příležitost navštívit a prohlédnout podstatnou část regionu. Dlouhé sjezdy nejsou speciálně v terénu značené. Jejich stručný popis v materiálu je vhodným vodítkem, jak ho absolvovat. Proto vydavatel Krkonoše – svazek měst a obcí všem doporučuje zakoupit cykloturistickou mapu, která vás povede přesně. Online zobrazení brožury zde: Dlouhé sjezdy online

Krkonoše - hory zážitků po celý rok
Hory zážitků
Skládačka s mapou Krkonoše po celý rok vás pod titulem - Hory zážitků po celý rok - ve stručnosti seznámí s možným celoročním aktivním vyžitím v regionu. Představí nejvyšší české hory jako romantickou horskou krajinu, bohatou na malebné přírodní scenérie, folklór a tradice. Nabídne upoutávky na vycházkové, naučné a turistické trasy a cesty, které jsou značeny ukazateli a piktogramy vybaveny panoramatickými mapami, místy i odpočívadly. Pozve na krkonošské rozhledny a další místa krásných výhledů. V kapitole Sportem k lepší náladě a dobrému zdraví pozve na sport na kolečkách, kam patří např. i bobové dráhy, k letu ve výškách na paraglidingu, pozve k vodě a nebo na vodu, do sedla koně, ale i za technickými památkami. Zimní kapitola se věnuje nabídce lyžařského sportu – sjezdového a běžeckého, ale i dalším možnostem jak pěkně a zajímavě prožít volný čas. Online zobrazení brožury zde: Krkonoše - hory zážitků po celý rok

Krkonošská sezona léto 2012
Krkonošská sezona
Turistické noviny Krkonošská sezona vycházejí dvakrát do roka. Vždy jsou plné tipů, jak prožít dovolenou v Krkonoších a blízkém okolí, seznámí vás s historií našeho nejvyššího pohoří i s aktuálním děním, připomenou významná jubilea i pravidelné akce. Součástí přílohy je také orientační mapa regionu. Krkonošská sezona je v tištěné podobě k dostání zdarma na pultech krkonošských informačních center. Letní vydání 2012 je bohaté na informace z unikátní přírody Krkonošského národního parku. Jedním z dalších témat je český poklad, pramenící na Labské louce. Je to Labe. Řeka přináší do krajiny život a obživu. Vážíme si jí nejenom my, ale i naši sousedé v Německu. Dalším tématem je ohlédnutí za někdejším životem v Krkonoších, žijících a působících členů významných šlechtických rodů. Představitelé panství byli vesměs vzdělaní a osvícení lidé. V lokalitě po nich zůstala řada architektonicky mimořádných a cenných staveb, které můžete i dnes navštívit. Nechybí historické ohlédnutí za někdejšími, dnes už zaniklými, krkonošskými řemesly, krátké seznámení je věnováno vrchlabským vedutám, stránku doplňuje úvaha na téma, že turistika a suvenýry vždy patřily k sobě. I toto vydání přináší několik zajímavých tipů na cykloturistické výlety, ale i kalendář vybraných organizovaných pěších turistických pochodů.Jistě zajímavé pro vás budou cykloturistické dlouhé sjezdy. Online zobrazení brožury zde: Krkonošská sezona léto 2012 Krkonošská sezona léto 2012 příloha

Krkonošská sezona zima 2011
Krkonošská sezona zima
Turistické noviny Krkonošská sezona vycházejí dvakrát do roka. Vždy jsou plné tipů, jak prožít dovolenou v Krkonoších a blízkém okolí, seznámí vás s historií našeho nejvyššího pohoří i s aktuálním děním, připomenou významná jubilea i pravidelné akce. Součástí novin je také orientační mapa regionu. Krkonošská sezona je v tištěné podobě k dostání zdarma na pultech krkonošských informačních center. Nosným tématem nového vydání turistických novin Krkonošská sezona jsou „Krkonoše - hory bez hranic“. Jejím záměrem je přiblížit některé zajímavé přeshraniční i příhraniční aktivity a představit zajímavá místa v Polsku, ležící v těsné blízkosti pod horami. Počteníčko začíná vánočními zvyky a tradicemi, praktikovanými na české i polské straně. Pokračuje exkursem do sportu, který je v horách od nepaměti - sáňkováním na rohačkách, vlčkách, rejdách. Přiblíží mezinárodní sjezdy na saních - rohačkách do Kowar a Jilemnické krasojízdy. Představena je zajímavá škála nejenom horských vánočních liturgických památek. Její součástí je pozvánka k prohlídce betlémů, dnes již jako muzejních exponátů. Pod titulkem „Navštivte polské Krkonoše - nezklamou vás“ - vám umožňujeme ochutnávku opravdových zajímavostí našich blízkých sousedů. Krátkými medailonky si připomeneme někdejší výrazné sportovní osobnosti obou regionů. Nechybí sjezdové možnosti v Čechách i v Polsku, několik receptů dobrot i z podkrkonoší, ale i zajímavý pohled věnovaný třem „radnicím“ v Jelení Hoře, Kowarech a Karpaczi, anebo prezentace některých ubytovacích, stravovacích a dalších služeb. Online zobrazení brožury zde: Krkonošská sezona zima 2011

Krkonošská sezona léto 2011
Krkonošská sezona léto
Turistické noviny Krkonošská sezona vycházejí dvakrát do roka. Vždy jsou plné tipů, jak prožít dovolenou v Krkonoších a blízkém okolí, seznámí vás s historií našeho nejvyššího pohoří i s aktuálním děním, připomenou významná jubilea i pravidelné akce. Součástí novin je také orientační mapa regionu. Krkonošská sezona je v tištěné podobě k dostání zdarma na pultech krkonošských informačních center. Letní číslo pro rok 2011 je v podstatě cyklospeciálem. Zavede vás do známých i méně známých koutů Krkonoš a Podkrkonoší. Jednotlivé stránky jsou doplněny některými vybranými místy, které mohou být jistými cíly výletů. Cyklotrasy, respektive i cíle výletů, byly při tvorbě turistických novin pod korekturním dohledem pracovníků jednotlivých krkonošských informačních center. Jsou to však jenom malé střípky z „barevné“ palety zajímavostí, která se na území nachází. Online zobrazení zde: Krkonošská sezona léto 2011

Výroční zpráva Svazku měst a obcí Krkonoše 2011
Výroční zpráva
Výroční zpráva Svazku měst a obcí Krkonoše 2011