Krkonoše Photo - 1 Krkonoše Photo - 2 Krkonoše Photo - 3 Krkonoše Photo - 4 Krkonoše Photo - 5 Krkonoše Photo - 6Stáhněte si mobilní aplikaci

Mobile app - Krkonose.eu
AppStore - Krkonose.eu
Google Play - Krkonose.eu
Windows Phone - Krkonose.eu
Kontakt:
Regionální turistické
informační centrum Krkonoše +420 499 405 744 info@krkonose.eu
Radio Kulisek

Doporučená střediska

krkonose.eu » Vodní sporty

Vodní sporty

Tisk
Na území KRNAP se dají využít ke sjíždění na plavidlech bez motorového pohonu řeky Jizera a Labe. Příznivým obdobím je jaro, kdy je dostatečné množství vody z tajícího sněhu. V té době je Jizera také vhodná pro rafting, v němž se pořádají i organizované jízdy např. společností Yellow Point. Nástupní a výstupní místa jsou u řeky vyznačena tabulkou s piktogramem. Jsou to: Harrachov-Na Mýtě, ústí Dlouhého potoka, Vilémov, Jablonec nad Jizerou-Pod ostrovem, Hradsko-Nístějka a Horní Sytová. Na jiných místech v povodí řeky na území KRNAP je naloďování a přistávání zakázáno. Chrání se takto přírodní prostředí pobřežních porostů.

Jedinečnou záležitostí a bohužel jen jednou za rok, a to v květnu, je vypouštění Labské přehrady pod Špindlerovým Mlýnem. Vyberte si horní úsek (vhodný pro mírně pokročilé) nebo spodní úsek (vhodný pro začátečníky) podle svých vodáckých zkušeností. Pro splutí řeky Labe v horním toku je nutno si obstarat povolenku z informačního střediska Správy KRNAP ve Špindlerově Mlýně. Povolení je přísně vázáno na vyšší stav vody v korytě.
Na ostatních tocích v KRNAP není splutí povoleno.

Yellow Point – Rafting na Jizeře

Velmi lehký rafting vhodný i pro rodiny s dětmi můžete vyzkoušet na řece Jizeře. Projížďka na Jizeře pod dohledem instruktora Vám dopřeje pěkný a pohodově strávený den na řece v objetí CHKO Český Ráj. Přepravu na Malou skálu zajišťuje firma Yellow Point. Celodenní program zhruba od 10:00 do 15:00 hod.

Ceník:

Ve skupině musí být minimálně 4 osoby na jeden raft. Cena za 1 osobu je 620,-Kč. V ceně je instruktor, doprava, potřebný materiál.

Kontakt:

Yellow Point Špindlerův Mlýn
Svatopetrská 278
543 51 Špindlerův Mlýn
Tel.: +420 499 433 505
GSM: +420 731 160 152
E-mail: office@ypoint.cz
Web: http://www.yellow-point.cz/sportovni-aktivity/spindleruv-mlyn/rafting-cesky-raj_15
Provozní doba: Po-Ne 9-17 hod.

CVOK Hradec Králové – Rafting na Labi

Rafting na řece Labi v Krkonoších se jezdí na raftových člunech, které řídí zkušení raftoví instruktoři CVOK (cestovní vodácká kancelář)TEAMU. Sraz je pro oba úseky řeky Labe v Podhůří, hned u silnice před hospodou Harta. Začíná se převzetím vodáckého vybavení, které je každému už dopředu připraveno podle velikostí uvedených na přihlášce. Jednotlivé raftové posádky přechází do péče svého instruktora, vůdce raftu. Řekne vám něco o pádlování a řídících povelech, o zásadách bezpečného chování při raftingu a zkontroluje vaši vodáckou výstroj. Seznámí vás se sjížděným úsekem řeky a jedeme!
Spodní úsek Labe pro začátečníky startuje v Podhůří a je ukončen v Klášterské Lhotě (10 km WW 1-2+). Vlny jsou přátelské, menší kaskády a dva jezy.
Horní úsek Labe pro mírně pokročilé a raftaře se zkušenostmi startuje v Herlíkovicích a je ukončen ve Vrchlabí (8 km WW 3+).
Tyto dva úseky Labe můžete také sjet v kánoi či kajaku. Společnost CVOK nabízí také rafting a sjezdy v kanoi či kajaku na Labi ze Dvora Králové nad Labem na Kuks.

Ceník:

Dospělí 590-690,-Kč, děti na spodním úseku 12 - 15 let cena 490,-Kč.
Cena zahrnuje: místo na člunu, pádlo, neopren a neoprenové boty, plovací vestu, přilbu, vodáckou bundu, převoz osobních věcí do cíle, svoz řidičů zpět k autům, organizátora a raftového instruktora.

Kontakt:

Cestovní vodácká kancelář (CVOK) Hradec Králové
Kotěrova 828
500 03 Hradec Králové
Tel.: +420 495 512 740
E-mail: cvok.sport@tiscali.cz
Web: http://www.cvok.cz/

CVOK Hradec Králové – Rafting na Jizeře

Horní Jizera je pravá horská řeka, a když to vyjde, je rafting na 8 km WW 1-3 z místa pod soutěskou bezvadným zážitkem. Stačí pár dní teplejšího jarního počasí nebo déšť do sněhu v Krkonoších a už se voda valí Jizerním dolem přes exponovanou soutěsku "Ostrov hrůzy". Přeskakuje balvany a skalní plotny, peřeje řvou. Na raft se nasedá v Jablonci nad Jizerou – Pod ostrovem. Společnost CVOK nabízí také rafting a sjezdy v kanoi či kajaku na dalších úsecích řeky Jizery.

Ceník:

Cena je 590 ,-Kč a zahrnuje: místo na člunu, pádlo, neopren a neoprenové boty, plovací vestu, přilbu, vodáckou bundu, převoz osobních věcí do cíle, svoz řidičů zpět k autům, organizátora a raftového instruktora.

Kontakt:

Cestovní vodácká kancelář (CVOK) Hradec Králové
Kotěrova 828
500 03 Hradec Králové
Tel.: +420 495 512 740
E-mail: cvok.sport@tiscali.cz
Web: http://www.cvok.cz/