Krkonoše Photo - 1 Krkonoše Photo - 2 Krkonoše Photo - 3 Krkonoše Photo - 4 Krkonoše Photo - 5 Krkonoše Photo - 6Stáhněte si mobilní aplikaci

Mobile app - Krkonose.eu
AppStore - Krkonose.eu
Google Play - Krkonose.eu
Windows Phone - Krkonose.eu
Kontakt:
Regionální turistické
informační centrum Krkonoše +420 499 405 744 info@krkonose.eu
Radio Kulisek

Doporučená střediska

krkonose.eu » Regionální výrobky

Regionální výrobky

Tisk
Na území Krkonoš se můžete při nákupech setkat s výrobky označenými speciálním logem Krkonoše – originální produkt®. A v regionu Podkrkonoší funguje regionální značka Podkrkonoší regionální produkt® od července 2008. Tyto značky znamenají, že výrobky prošly přísným procesem certifikace, který zákazníkovi garantuje jejich skutečný původ v Krkonoších a Podkrkonoší.

Místní původ však není jedinou podmínkou pro udělení značky. Značené výrobky musí přispívat k dobrému jménu regionu, proto musí být také: dostatečně kvalitní, šetrné vůči životnímu prostředí, jedinečné ve vztahu ke Krkonoším – vyrobené tradiční technologií, ručně nebo z místních surovin, výjimečné svou vysokou kvalitou.

U každého výrobku hodnotí splnění všech těchto kritérií certifikační komise.

Značku Krkonoše – originální produkt® uděluje Místní akční skupina Krkonoše, o.s. řemeslným výrobkům, zemědělským a přírodním produktům a značku Podkrkonoší regionální produkt® uděluje MAS Podchlumí řemeslným výrobkům, zemědělským a přírodním produktům.

Značení místních výrobků je jednou z možností, jak spojit ochranu přírody s hospodařením člověka. Cílem značení místních výrobků je zviditelnit region Krkonoš a Podkrkonoší a pomoci zdejším výrobcům. Značka usnadní orientaci zákazníkům – a to jak turistům, kteří si chtějí odvézt skutečně pravý suvenýr z Krkonoš, tak místním obyvatelům, kteří chtějí nákupem podpořit především „své” krkonošské výrobce. Značení pomůže zamezit výrobcům mimo region ve „zneužívání” názvů a symbolů spojených s Krkonoši a Podkrkonoším.
etiketa piva krakonos

1) Pivo Krakonoš

Výrobce: Pivovar Krakonoš
Kontakt: www.pivovar-krakonos.cz

V současné době vyrábí pivovar Krakonoš 5 druhů piva v celkovém objemu přes 100 tisíc hl ročně. Na vánoce a velikonoce obohacuje trh o speciální světlé pivo Krakonoš 14. Pivo je distribuováno nejen do Východních Čech, ale i na Moravu. Pivovar Krakonoš vyrábí pivo klasickou technologií, nepasterizované, mikrobiálně filtrované. Pro výrobu piva používá vodu z vlastní studny, která je 80 metrů hluboká.

2) Krkonošská medovina

Výrobce: APICOR
Kontakt: www.medovina-apicor.cz

Krkonošská medovina je 18% alkoholický nápoj, který se vyrábí kvašením medu. Základní surovinou je český med, voda a výluhy z bylin. Medovina je stáčena do lahví s etiketou, na které je zobrazen Krakonoš, dárkové lahve jsou zdobeny včelím voskem.

3) Krkonošský medvěd

Výrobce: Pivovar Vrchlabí, Zeman Pavel
Kontakt: www.hotel-vrchlabi.cz

Krkonošský medvěd - Tmavý ležák je výrazně karamelózní ležák, sladký, těžký, hořce natrpklý. Krkonošský medvěd - třešňový chutná jako tmavé pivo s třešňovou šťávou. Dá se pít, ale ne ve velkém množství.

4) Harrachovský pivovar – František, Huťská, Čerťák

Výrobce: Pivovar Novosad
Kontakt: www.pivovarharrachov.cz

Harrachovské kvasnicové pivo vyniká svou jedinečnou chutí a vysokou kvalitou. K jeho výrobě se používají tradiční přírodní suroviny, především slad a chmel. Mimořádně příznivého a zdraví blahodárného účinku je dosaženo i díky využití vlastní vody z více než 100 let staré horské studny. V nabídce jsou 2 druhy světlého piva (ležák František 12) a černé pivo Čerťák 12%.

Pivo Hendrych

5) Pivo Hendrych

Výrobce: Rodinný pivovar Hendrych
Kontakt: www.pivohendrych.cz

Spodně kvašené, nefiltrované a nepasterizované pivo Hendrych je vyráběno pouze z kvalitních českých surovin, a to tradiční metodou dvoufázového kvašení. Pivo H8 vás překvapí svou výraznou a plnou chutí, H11 je pravým hořkým ležákem a H13 je polotmavým speciálem pro opravdové znalce.

Pivo Paroháč

6) Pivo Paroháč

Výrobce: Minipivovar Luční bouda
Kontakt: parohac.lucnibouda.cz

Pivo se vaří klasickou technologií a k výrobě je používána voda z pramene Bílého Labe. Pro ty, kteří rádi experimentují, točíme několik druhů piva Paroháč, takže si každý přijde na své. Vyzkoušet můžete tedy nejen klasický světlý či polotmavý ležák, ale i tmavý či pšeničný speciál a svrchně kvašené pivo britského typu Indian Pale Ale.

7) Pivo Fries

Výrobce: Minipivovar Friesovy boudy
Kontakt: www.friesovyboudy.cz


Mléčné výrobky

8) Mléčné výrobky

Výrobce: Alois Mejsnar
Kontakt: www.mlekoazdodomu.cz

Rodinná farma Mejsnar se nachází v klidném prostředí podkrkonošských hor ve vesnici Kunčice nad Labem. Po roce 1991 jsme navázali na tradici zemědělského hospodaření naší rodiny. Stejně jako naši předci paseme na podkrkonošských pastvinách skot. Mléko, které nám krávy dávají, neprodáváme do mlékárny, ale zpracováváme v naší firemní mlékárně. Vzhledem ke způsobu výroby, kterým mléko zpracováváme, můžeme svým zákazníkům nabízet pravé „selské“ mléčné výrobky. Sortiment výrobků se skládá z pasterovaného mléka, kefíru, čerstvého smetanového sýra čtyř různých příchutí a tvarohu.

Pražená káva VOLKAFE

9) Pražená káva VOLKAFE

Výrobce: Pavel Volk
Kontakt: www.kafirna-trutnov.cz

Surovina - zelená káva se zpracovává přímo na provozovně. Káva se zde praží a mele, takže je vždy čerstvá. Jednotlivé druhy pražené kávy dle země původu a směsi z nich sestavené nabízené balené do sáčků různých gramáží nebo k přímé konzumaci na provozovně KAFÍRNA jako espresso, latté, capuccino, atd., popřípadě s sebou do kelímku.

Med

10) Med

Výrobce: Soňa Anna-Marie Fišerová
Kontakt: sofi.anna.marie@seznam.cz

Med je směs cukrů, vitamínů, bílkovin, dextrinů a jiných ve velmi malých množstvích zastoupených látek. Největší složkou medu jsou cukry - hroznový, ovocný a řepný. V průběhu roku med květový, smíšený, medovicový, případně med pastovaný.

11) Pravé hořické trubičky

Pravé hořické trubičky s.r.o.
Adresa: Lhotova 328, 507 71 Miletín
E-mail: info@horicketrubicky.cz
Telefon: 493 693 194

12) Dobrovodské zelí

Podchlumí Dobrá Voda
Adresa: 507 73 Dobrá Voda u Hořic 210
E-mail: zdpodchlumi@tiscali.cz
Telefon: 493 654 764

13) Jablka pana Kareše

Adresa: Hradišťská 331, 507 52 Ostroměř
E-mail: kares@ebfruit.cz
Telefon (mobil): 777 711 870

Chutný preclík

14) Chutný preclík

Josef Rýdl s.r.o.
Adresa: Vojtíškova 172, 507 81 Lázně Bělohrad
E-mail: pekarna@josefrydl.cz
Telefon (mobil): 493 792 573
www.josefrydl.cz

Pivo Tambor

15) Pivo Tambor

EPOS spol. s.r.o.
Adresa: Seifertova 1165, 544 01 Dvůr Králové nad Labem
e-mail: dolezalova@eposcz.cz
telefon: 499 621 176
www.pivo.tambor.cz

16) Bio - jablka

Ing. Bedřich Plíšek
Adresa: Vinice 4, 508 01 Hořice

17) Holovouský malináč

Původ malinového jablka není znám, pěstuje se v Podchlumí od pradávna. Tradiční odrůda holovouského malinového jablka, se sklízí na podzim a výborná je do Vánoc.
www.holovousy.cz
Miletínské modlitbičky

18) Miletínské modlitbičky

Základem je perníkové těsto, které nejprve šest týdnů zraje. Z něj jsou vykrajovány obdélníčky o rozměrech cca 7 x 5 cm. Na upečené perníčky přijde náplň z pražených vlašských a lískových ořechů a navrch plátek z vaječných bílků a skořice. Hotový výrobek se polije cukrovou polevou a ozdobí půlkou mandle, která symbolizuje právě onen křížek na deskách modlitební knížky. Váží asi 50g a firma Erben jich vyrobí asi 800 denně.
Cukrářství Erben
Nám K. J. Erbena 11
507 71 Miletín

19) Miletínský jahodový perník

Cukrářství Erben
Nám K. J. Erbena 11
507 71 Miletín

20) Miletínské pivo

Sládek Ďupal Sv.
mobil: 777 049 333
e-mail: sladekchmelka@centrum.cz , pivovar@miletin.cz
http://pivovar.miletin.cz/

21) Pěstitelská pálenice a ovocný lihovar Češov

Ing. Iva Labaštová
Češov 103
(areál za hospodou)
506 01 Jičín tel. 728 155 933 nebo 493 555 129
e-mail: pestitelskapalenice@email.cz
www.pestitelskapalenice.cz