Krkonoše Photo - 1 Krkonoše Photo - 2 Krkonoše Photo - 3 Krkonoše Photo - 4 Krkonoše Photo - 5 Krkonoše Photo - 6Stáhněte si mobilní aplikaci

Mobile app - Krkonose.eu
AppStore - Krkonose.eu
Google Play - Krkonose.eu
Windows Phone - Krkonose.eu
Kontakt:
Regionální turistické
informační centrum Krkonoše +420 499 405 744 info@krkonose.eu
Radio Kulisek

Doporučená střediska

krkonose.eu » Zajímavosti v okolí Krkonoš

Zajímavosti v okolí Krkonoš

Tisk

Český ráj

Český ráj leží necelých padesát kilometrů severovýchodně od Prahy. V tomto romantickém kraji ležícím na středním toku Jizery se snoubí rozmanitost přírodních krás (Prachovské skály) s bohatými historickými památkami - hrady, zámky, lidovou architekturou. A právě proto již v 19. století hosté lázní Sedmihorky začali tuto část země nazývat Český ráj.

www.cesky-raj.info

Bozkovské jeskyně - Bozkov (Semily)

Bozkovské dolomitové jeskyně jsou jediné zpřístupněné jeskyně na severu Čech. Nachází se zde největší podzemní jezero v Čechách. Pro svou jedinečnost byly tyto jeskyně vyhlášeny Národní přírodní památkou. Labyrint chodeb krášlí krápníky a charakteristické křemenné lavice, římsy a lišty. Vystupují ze stěn i stropů ze všech stran a popouštějí uzdu naší fantazie. Stalagnáty, stalagmity a stalaktity nejrůznějších barev a tvarů jsou dílem statisíců let, v průběhu nichž se utvářely a čekaly na své objevení a obdiv návštěvníků. Dno jezer je místy poseto drobnými mincemi, které sem lidé házejí - snad ze zvyku, možná pro štěstí.

www.bozkovske-jeskyne.cz

Adršpašsko-Teplické skály - Adršpach

Zhruba 50 kilometrů od Vrchlabí se nachází jedinečná přírodní oblast pískovcových skal - Adršpašsko - Teplické skály. Několik kilometrů od sebe se tu nachází pět skalních měst, kterými jsou: Adršpašské skály, Teplické skály, Broumovské stěny, Křížový vrch a Ostaš. Nejznámější z nich jsou Adršpašské skály, které jsou nejvyšší a turisticky nejvíce vytížené. Skalními stěnami vedou velmi dobře značené turistické cesty a skály samy jsou mnohdy velice trefně pojmenovány (např.: Král, Milenci, Eliška, Starosta a starostová a další).

www.adrspach.cz

Hospital Kuks

Hospital Kuks je státní památkový objekt ve správě Národního památkového ústavu, územního odborného pracoviště pro královéhradecký kraj v Josefově. Špitální budova plní především muzeální funkce a prezentuje historii v podobě expozic barokního umění a vývoje lékárenství. Dále je zde ke shlédnutí mnoho soch slavného Matyáše Brauna včetně souboru znázorňující lidské „ctnosti" a „neřesti".

www.hospital-kuks.cz

ZOO Dvůr Králové nad Labem

Zoologická zahrada byla oficiálně otevřena pro veřejnost dne 9. května 1946 na ploše pouhých 6,5 ha. Především v prvních desetiletích byly jednotlivé klece a výběhy stavěny svépomocí. Mezi nejvýznamnější patří adaptace původního palmového skleníku na Tropický pavilon s opicemi, ptáky a prvním královédvorským lvem nazývaným Rémus. Královédvorská zoo dosahuje výjimečných světových úspěchů v chovu nosorožců, žiraf, zeber, buvolů a řady druhů antilop. Počtem držených zvířat je největší zoo u nás a je jednou z nejznámějších i nejslavnějších českých zoologických zahrad. Zároveň je největším chovatelem afrických zvířat v Evropě a patří mezi nejkrásnější zoo Evropy i světa. Jako jediná v Česku nabízí v létě (od května až do konce září) Africké safari, v němž návštěvníci projíždějí ve speciálně upravených safaribusech mezi volně vypuštěnými zvířaty - kopytníky a ptáky.

www.zoodvurkralove.cz/cs/Český ráj
Český ráj
Bozkovské jeskyně - Bozkov (Semily)
Bozkovské jeskyně - Bozkov (Semily)
Adršpašsko-Teplické skály - Adršpach
Adršpašsko-Teplické skály - Adršpach
Hospital Kuks
Hospital Kuks
ZOO Dvůr Králové nad Labem
ZOO Dvůr Králové nad Labem